• STYPENDIA IM. JANA PAWŁA II

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,

uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II.  Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów, wynoszące od 200 do nawet 1500 zł.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października.

Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium!

Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

LIST PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY - KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ

LIST PREZYDENTA WARSZAWY PDF

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•   Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatki i kandydaci do SU na przyszły rok szkolny zachęcają koleżanki i kolegów do oddania głosu na nich. Lokal wyborczy będzie otwarty 21 czerwca.

• WIZYTA UCZNIÓW KLASY VIIc W DOMU SENIORA

•  W środę 15.06.22 wraz z przedstawicielami klas 7ych, byłyśmy w Domu Seniora przy ulicy Syreny. Wspólnie spędziliśmy czas przy śpiewaniu piosenek, ciekawostkach oraz rozmowach o Annie Jantar i Natalii Kukulskiej. Były to bardzo przyjemne chwile.

• DYSKOTEKA KLAS VII

•   To była impreza, którą ósmoklasiści/ósmoklasistki zapamiętają na długo. Była wyczekiwana, upragniona i wytęskniona. Po pierwsze, to sygnał, że koniec jest już tuż, tuż..., po drugie, przez dwa lata pandemii nie było w szkole dyskotek. A tu, od razu: profesjonalny dj - w tej roli nasz absolwent, Kamil (sprawdził się wyśmienicie!), kolorowe balony, światełka, jedzenie - i to we wszystkich smakach! Od tego, już był tylko krok do...szału na parkiecie:) Każda z obecnych osób mogła spróbować - w swoim tempie, w swoim stylu, a nawet w swoim rytmie. Jeżeli to jeszcze było dla kogoś za mało, to zaraz formowało się kółeczko, które wciągało w swoje tryby gapowiczki/ów. I tak impreza się kręciła, kręciła, kręciła :D

Każdy rocznik jest wyjątkowy i oryginalny, a 10 czerwca 8a i 8b właśnie w takim niepowtarzalnym stylu postanowiła zrobić swój komers.

• ROWEROWY MAJ - RANKING AKTYWNYCH KLAS

• Zakonczył się aktywny miesiąc.

Rowerowy Maj po dlugiej przerwie już za nami. Uczniowie biorący udział w kampanii mogą odbierać nagrody i cieszyć się sportem :) Klasa wyróżniona w rankingu szkół małych to klasa VB, która zajęła 25 miejsce na 49. Gratulujemy najaktywniejszej klasie.

W naszej szkole ranking wygląda następująco.

Dziękujemy za wspólną zabawę:)

• WYCIECZKA DO ŁODZI KLAS VA i VB

•   Klasy V 8.06 zwiedzały  urokliwą Łódź. Zaczęliśmy od Białej Fabryki- odbywając warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Tu zaczęła się przygoda z najdłuższą ulicą w Polsce. Ulica Piotrkowska uchyliła przed nami wiele tajemnic związanych ze sztuką, historią i przedstawiła wielkich Łodzian.

• LEGO LOGOS - KREATYWNA ZABAWA Z LEKTURĄ

•   LEGO LOGOS (ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ) to metoda, której autorem jest dr Jarosław Marek Spychała, filozof i założyciel Akademii Filozoficznej w Warszawie. Odnosi się ona przede wszystkim do filozofii, jednak z powodzeniem można wykorzystać ją także na lekcjach języka polskiego.

Uczniowie klasy Vb mieli możliwość kreatywnego wykorzystania tej metody w czasie opracowania lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Musieli przedstawić jedno wydarzenie z książki używając do tego kloców Lego. Kreatywność i pomysłowość dzieci była nieograniczona, na przykład słoń King - koparka :)

Język polski i omawianie lektury nie musi być nudne! Zabawa była wspaniała:)

• LOTERIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO I KLASY VIII B

•   W dniach 01-02 czerwca w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny, a całość zarobionych funduszy została przekazana na leczenie chorego chłopca - ucznia naszej szkoły Kaspiana.